گوشی Galaxy Note 9 توسط سامسونگ تایید شد – مشخصات و تاریخ انتشار

4 سال پیش توسط مهتاب جهان‌دار / 2854 بازدید

شرکت سامسونگ قصد داشته در سال جاری نسل جدید گوشی هوشمند Galaxy note را معرفی کند. اسمارتفون فبلتی که هر سال نسخه جدید آن را با ویژگی ها و مشخصات بهتر شاهد هستیم.

برای سال 2018 نیز قرار است مدل بعدی یعنی Galaxy note 9 را مشاهده کنیم که تاکنون شایعات بسیاری پیرامون آن منتشر شده و هیچ یک به تایید رسمی یا غیررسمی نرسیده است. پیش بینی می شود کره ای ها برنامه بزرگی برای این نسل از Galaxy note داشته باشند اگرچه تایید شده نیست با چگونه گوشی هوشمندی رو به رو هستیم و از چه طراحی بهره می برد.

به تازگی در چین این محصول آینده سامسونگ تایید شده و وب سایت هلندی LetsGoDigital نیز به آن پرداخته است. زیرا مرکز صنایع و فناوری چین گواهی تاییدی به این اسمارتفون داده است از این رو وجود آن رسمی شده است.

در سال جاری نیز سامسونگ اسنادی پیرامون علامت تجاری Galaxy note 9 را به ثبت رسانده بنابراین عجیب نیست که چنین گوشی هوشمندی را در آینده نزدیک شاهد باشیم. البته اگر این کمپانی تاییدهایی هم نداشت انتظار می رفت محصول موردبحث را شاهد باشیم. در حال حاضر دقیقا مشخص نیست این محصول چه ویژگی هایی داشته و در چه زمانی معرفی یا عرضه می شود.

بنابراین تنها مرکز صنایع و فناوری چین گواهی تاییدی به Galaxy note 9 ارائه کرده است. بناراین در این مطلب می خواهیم با هر آنچه که درباره Galaxy note 9 می دانیم آشنا شویم اگرچه پیشتر به آن پرداخته شده است:

Galaxy Note 9 بین جولای تا آگوست 2018 معرفی می شود

تاکنون گزارش های متعددی منتشر شد که نشان می داد این برند کره ای قصد داشته بین جولای تا آگوست سال جاری از Galaxy note 9 رونمایی به عمل آورد. اسمارتفون فبلتی که با شایعات بسیاری رو به رو بوده و هیچ یک نیز تایید یا تکذیب نمی شود. متاسفانه تاکنون سامسونگ اشاره مستقیمی به زمان رونمایی اسمارتفون فبلت خود نداشته و شایعات بیشتر به جولای تا آگوست اشاره می کنند. این یعنی ممکن است در سال جاری زودتر از موعد شاهد معرفی Galaxy note 9 خواهیم بود البته این موضوع توسط برند کره‌ای تایید نشده و تنها یک فرضیه ای بیش نیست.

تاریخ معرفی Galaxy note 9 اگرچه بین جولای تا آگوست است اما مشخص نیست تاریخ عرضه چه زمانی خواهد بود و بستگی داشته سامسونگ در چه زمانی به معرفی محصول جدید می پردازد. زیرا ممکن است با معرفی در زمانی زودتر شاهد عرضه زودتر نیز باشیم بنابراین آنچه که حقیقت را دقیقا روشن می سازد زمان معرفی می باشد. به هر حال پیش بینی می شود در بین جولای تا آگوست رونمایی Galaxy note 9 انجام گیرد و سپس در سپتامبر نیز شاهد عرضه فبلت جدید پرچمدار کره ای ها باشیم. بنابراین تنها باید به انتظار ادامه داد تا سامسونگ رسما این فبلت را معرفی کند.

صفحه نمایشی بین 6.3 تا 6.4 اینچی

شرکت سامسونگ در نظر داشته با استفاده از نمایشگری 6.3 تا 6.4 اینچی صفحه نمایش بزرگی را برای Galaxy note 9 در نظر گیرد. از این رو باید انتظار داشت شاهد صفحه نمایش بزرگ و باکیفیتی در این گوشی هوشمند باشیم. در Galaxy note 8 شاهد صفحه نمایش 6.3 اینچی بودیم احتمال اینکه در نسل جدید نمایشگر بزرگتری به کار گرفته شود کم نیست. بنابراین امید داریم در Galaxy note 9 صفحه نمایش به 6.4 اینچ افزایش پیدا کند تا کاربران از گستردگی بیشتری برخوردار شوند.

باتری بین 3800 تا 4000 میلی آمپری

شرکت سامسونگ در نسل جدید فبلت پرچمدار خود می خواهد باتری پرظرفیت تری به کار گیرد از این رو پیش بینی می شود Galaxy note 9 به باتری 3800 تا 4000 میلی آمپری مجهز شود. این امر کمک شایانی برای افزایش طول عمر باتری Galaxy note 9 خواهد بود. بنابراین چنین گوشی هوشمندی در نوع خود قابل توجه خواهد بود و نسبت به مدل پیشین ارتقا یافته است.

Galaxy note 9 بدون سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر

در حالی که چند کمپانی مطرح چون هوآوی و ویوو از سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر بهره گرفتند اما به نظر نمی رسد سامسونگ برنامه ای برای افزودن چنین قابلیتی به گوشی هوشمند پرچمدار آینده خود داشته باشد. با این حساب می توان گوشی هوشمند موردبحث را بدون چنین اسکنری دانست اگرچه کمپانی کره ای دقیقا مشخص نکرده قصد داشته اسکنر مورد اشاره را در نظر گیرد یا خیر. پیش بینی می شود در آینده نزدیک محصولات سامسونگ نیز به این قابلیت مجهز شوند و دیگر تنها شایعات نباشند که به این ویژگی اشاره دارند. پیشتر شایعه شده بود Galaxy note 9 دارای قابلیت اسکنراثرانگشت زیر نمایشگر است اما با عدم وجود اسناد رسمی باید آن را غیرممکن دانست.

شاید Galaxy S10 دیگر محصولی باشد که با چنین ویژگی همراه می شود و سامسونگ برای نخستین بار این گوشی هوشمند را به سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز سازد.

قیمت Galaxy note 9 مشخص شده نیست

اگرچه نسل پیشین Galaxy note با قیمتی بیش از 900 دلار به فروش رسید اما انتظار داریم Galaxy note 9 با قیمتی در همین محدوده روانه بازار شود. اسمارتفونی که طراحی حرفه ای داشته و گفته می شود با قیمتی بیش از 929 دلار در بازار به فروش برسد. پیش بینی درباره این گوشی هوشمند دشوار است و برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا زمان رونمایی منتظر ماند. شایان ذکر بوده سامسونگ در تلاش است اسمارتفونی را معرفی کند که در نوع خود بزرگ می باشد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما