گلکسی نوت 9

تمامی اطلاعاتی که از Galaxy Note 9 داریم – طراحی، تاریخ عرضه، اثر انگشت و…

1 سال پیش توسط مهتاب جهان‌دار / 495 بازدید

چند ماهی تا معرفی Galaxy Note 9 نسل جدید فبلت پرچمدار شرکت سامسونگ باقی مانده است. گوشی هوشمندی که تاکنون شایعات بسیاری پیرامون آن منتشر شده و هیچ یک به تایید کمپانی کره‌ای نرسیده است. این امر می تواند بدان معنا باشد که سامسونگ برای رونمایی از فبلت جدید خود برنامه های بزرگی داشته و می خواهد ویژگی های مختلفی را برای این محصول در نظر گیرد. هر سال شاهد معرفی گلکسی نوت هستیم و Galaxy Note 9 نیز یک گوشی هوشمند قابل توجه است. نسل جدید فبلت پرچمدار شرکت کره ای با طراحی مطلوبی همراه است و می تواند تجربه ای را فراهم آورد که تاکنون در خانواده سری نوت مشاهده نشد. سامسونگ تاکنون اشاره مستقیمی به Galaxy Note 9 نداشته و تنها گزارش ها بودند که تصاویر و اطلاعاتی درباره این اسمارتفون آشکار ساختند.

Galaxy Note 9 قرار است با قلم اس پن پیشرفته ای همراه باشد که تاکنون هر سال شاهد ارتقایی در این زمینه بودیم. سال گذشته Galaxy Note 8 تغییرات بسیاری در مقایسه با نسل پیشین خود پیدا کرد و Galaxy Note 9 نیز چنین خواهد بود.

گلکسی نوت 9

تاریخ عرضه Galaxy Note 9

شرکت سامسونگ همچون سال قبل گلکسی نوت 9 را ماه آگوست معرفی خواهد کرد و سپتامبر نیز تصمیم به عرضه این فبلت جدید خواهد گرفت. البته این پیش بینی بیش نبوده و نمی توان دقیقا بیان کرد که کره ای ها چه تاریخی را برای معرفی و عرضه در نظر خواهند گرفت. اما از آنجایی که هر سال آگوست برای معرفی انتخاب می شود عجیب نیست سال 2018 نیز چنین باشد. برخلاف گلکسی اس که اوایل سال معرفی می شود، سری گلکسی نوت نیز نیمه دوم سال رونمایی می شوند و رویکردی بوده که همیشه بیشتر کمپانی ها آن را پیش می گیرند و سامسونگ اولین در این زمینه محسوب نمی شود.

به هر حال اظهار نظر درباره تاریخ عرضه گلکسی نوت 9 دشوار است زیرا هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

طراحی Galaxy Note 9

احتمالا در نسل جدید گلکسی نوت باید شاهد محصولی باشیم که طراحی متفاوتی نسبت به مدل پیشین دارد. گلکسی نوت 8 تغییر بزرگی در مقایسه با گلکسی نوت 7 پیدا کرد اما تغییرات در طراحی گلکسی نوت 9 بسیار نیست و جزئی خواهد بود.

شایعه شده سامسونگ قصد دارد سنسور اثرانگشت را در زیر نمایشگر این فبلت به کار گیرد و این در حالی بوده که هوآوی میت RS را برای گوشی هوشمند پرچمدار خود در نظر گرفته است. به نظر رسیده هوآوی سریعتر از سامسونگ موفق شد به فناوری سنسور اثرانگشت زیر صفحه نمایش دست پیدا کند. شایعات بسیاری پیرامون گلکسی نوت 9 در طراحی وجود ندارد اما شایعات می گویند باید شاهد معرفی اسمارتفونی باشیم که طراحی قابلی داشته و می تواند نظر مخاطب را جذب کند. سامسونگ همیشه سعی داشته طراحی مختلفی را برای هر نسل از فبلت پرچمدارش در نظر گیرد که در این میان باید به گلکسی نوت 9 و طراحی کاملا جدید آن اشاره کرد. البته بعید به نظر می رسد طراحی محصول جدید شرکت کره ای بسیار متفاوت از نسل پیشین یعنی گلکسی نوت 8 باشد.

سامسونگ در معرفی گلکسی اس 9 طراحی مشابه گلکسی اس 8 را در نظر گرفته است. بنابراین جای تعجبی نداشته گلکسی نوت 9 شباهتی به گلکسی نوت 8 داشته باشد. در حالی که گلکسی اس 9 فاقد سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر بوده اما امید می رود سامسونگ با گلکسی نوت 9 این قابلیت را برای نخستین بار به کار گیرد. همانطور که دوربین دوگانه ابتدا روی گلکسی نوت به کار گرفته شد احتمالا سنسور اثرانگشت نیز ابتدا در گلکسی نوت 9 به کار گرفته خواهد شد. یکی از تحلیلگران KGI پیش بینی کرده گلکسی نوت 9 از اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر بهره خواهد برد و سامسونگ پس از مدت ها انتظار در نهایت این قابلیت را به کار خواهد گرفت. البته ممکن است اسکنر اثرانگشت در بخش عقب نیز به کار گرفته شود و تنها سنسوری در قسمت جلو نخواهد بود.

با این تفاسیر اظهار نظر درباره طراحی گلکسی نوت 9 کمی دشوار است اگرچه گزارش ها و شایعات بسیاری پیرامون این گوشی هوشمند پرچمدار منتشر شده است. پیشتر تصاویر کانسپتی مربوط به گلکسی نوت 9 منتشر شده است اما هیچ یک توسط سامسونگ به تایید یا تکذیب نرسیده تا بتوان اظهار نظر دقیقی داشت.

گلکسی نوت 9

ویژگی های Samsung Note 9 : بزرگ و پیشرفته

همانطور که گلکسی نوت 8 در ویژگی نسبت به گلکسی نوت 7 ارتقا بزرگی محسوب شده در این بین گلکسی نوت 9 نیز با ویژگی های متفاوتی در مقایسه با نسل پیشین معرفی خواهد شد که رضایت مخاطبش را به خوبی جلب خواهد کرد. گفته می شود گلکسی نوت 8 قرار است با باتری بزرگتر و دستیار هوشمند نسل جدید بیکسبی 2.0 همراه شود که هر کدامیک از این قابلیت ها می تواند در نوع خود بی نظیر باشد. کاربر Ice Universe شبکه اجتماعی توییتر همیشه شایعاتی را منتشر کرده که در نهایت به حقیقتی تبدیل شده است و وی این اطلاعات گلکسی نوت 9 را افشا کرده که نشان داده با گوشی هوشمند منحصربفردی از برند کره ای رو به رو هستیم. او افزود که باتری بزرگتر دیگر ویژگی گلکسی نوت 9 خواهد بود و افراد باید شاهد محصولی باشند که از باتری 3850 میلی آمپری بهره برده و عملکرد خوبی را می توان شاهد بود.

یکی دیگر از مواردی که درباره گلکسی نوت 9 پیش بینی می شود افزوده شدن بیکسبی 2.0 است. این دستیار هوشمند جدید بهبود عملکردی خواهد داشت و تجربه کاربری بهتری را برای افراد فراهم خواهد آورد. بنابراین می توان آن را هوشمندانه تر دانست زیرا قرار است ویژگی های جدید به آن افزوده شود و به عنوان قابلیت قابل توجهی شناخته شده و هر سال کره ای ها سعی داشتند بهترین را به مخاطب ارائه دهند.

گلکسی نوت 9 به عنوان جدیدترین فبلت کره ای ها قرار است تجربه کاربری کامل تری در مقایسه با گلکسی نوت 8 داشته باشد. اسمارتفونی که می تواند با مشخصات بالاتر و طراحی بهبودیافته رضایت کاملی را به مخاطب ارائه دهد. گلکسی نوت 9 نسل جدید خانواده فبلت سامسونگ بوده و برنامه ریزی شده تا طراحی بهبودیافته و مشخصات چشمگیری برای آن در نظر گرفته شود و یک دیوایس معمولی نخواهد بود که هر فردی به سادگی از کنار آن عبور کند. خوشبختانه هر سال سامسونگ نسل جدید گلکسی نوت را با ویژگی های جالبی همراه کرده و نظر افراد را به این فبلت پرچمدار جلب نموده است.

شرکت سامسونگ برای فبلت پرچمدار خود برنامه های بزرگی در نظر داشته که  این گوشی هوشمند را به محصولی قابل تبدیل می سازد. گلکسی نوت 9 گوشی هوشمند معمولی نیست و سامسونگ قصد داشته ویژگی های بزرگی در نظر گیرد و تجربه کاملی را برای مخاطب در نظر گیرد. پیش بینی های بسیاری پیرامون گلکسی نوت 9 شده و این گوشی هوشمند را به محصولی مورد انتظار تبدیل کرده که در نوع خود بی نظیر است. وجود دستیار هوشمند بیکسبی 2.0 موجب خواهد شد تا تجربه هوشمندانه ای با این فبلت نسل جدید شرکت کره ای داشت.

گلکسی نوت 9

گفته می شود سامسونگ قصد داشته باتری پرظرفیتی را برای گلکسی نوت 9 در نظر گیرد زیرا این گوشی هوشمند از ویژگی های قابلی بهره می برد و نسبت به نسل پیشین بروزرسانی های قابلی روی آن انجام گرفته است. بدیهی بوده که چنین پیشرفت هایی را در گلکسی نوت 9 مشاهده کنیم و گوشی هوشمند موردبحث یک مدل معمولی به شمار نمی رود بلکه پرچمدار قابلی از سوی کره ای ها محسوب می شود.

این شرکت هر سال نسل جدیدی از گلکسی نوت را معرفی می کند که طراحی و  ویژگی های منحصربفردی در آنها به کار خواهد گرفت. گلکسی نوت 9 نیز گوشی هوشمند مطلوبی بوده و تاکنون شایعات بسیاری پیرامون این گوشی هوشمند شده است. شایعاتی که توسط سامسونگ تایید نشده و دشوار است تا اظهار نظری درباره آن داشت. تمامی گزارش های انتشاری شایعه ای بیش نیستند و نباید آنها را دقیق و بی نقص دانست زیرا همیشه شایعات از سوی منابعی به بیرون درز می کند که رسمی نیستند و صحت عملکردی ندارند. این گونه منابع بیشتر جنبه شایعه ای داشته و عملکردی ندارند که اثبات سازند گفته های آنها دقیق است.

با این حساب می توان گلکسی نوت 9 را یک گوشی هوشمند قابلی دانست که تجربه کاربری بزرگی را برای کاربر خود فراهم می آورد. موضوعی که باید توجهی به آن داشت و محصول جدید و آینده سامسونگ را با عملکرد بالا و پرچمدار توصیف کرد. تعریف از گلکسی نوت 9 بیراه نیست و حقیقتا می توان آن را گوشی هوشمند فوق العاده شرکت کره ای دانست اگرچه اطلاعات فاش شده آن رسمی نیست و شایعه ای بیش محسوب نمی شود. سامسونگ هر سال می خواهد با معرفی گلکسی نوت قدرتمندترین گوشی هوشمندش را معرفی کرده و در اختیار مخاطب قرار دهد. بی شک گلکسی نوت 9 یکی از این دست دیوایس ها محسوب می شود.

منبع

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما