قابلیت AR Emoji سامسونگ تقلیدی از Animoji اپل نیست – مدیرعامل سامسونگ

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 471 بازدید

قبل از معرفی گوشی Galaxy S9 گزارش شده بود که پرچمدار جدید سامسونگ با یک ویژگی ((ایموجی سه بعدی)) مشابه با برنامه ی انیموجی روی گوشی آیفون X به بازار عرضه خواهد شد. حتی یکی از گزارش ها حاکی از ان بود که این ویژگی در سامسونگ بسیار پیشرفته تر همتای آن در گوشی اپل می باشد. سامسونگ در تاریخ 25 فوریه از این ویژگی جدید گوشی با نام AR Emoji پرده برداری نمود و شرکت می خواهد تمامی کاربران بدانند که ویژگی AR Emoji در گوشی Galaxy S9 در واقع تقلیدی از Animoji نمی باشد.

قابلیت AR Emoji روی گوشی Galaxy S9

قابل درک است که چرا برخی ممکن است فکر کنند قابلیت AR Emoji گوشی Galaxy S9 به واقع یک کپی از Animoji می­باشد. گوشی Galaxy S9 تنها چند ماه پس از گوشی iPhone X روانه بازار گردید و قابلیتی مشابه با قابلیت محبوب آیفون در خود دارد.

DJ Koh، مدیرعامل بخش تلفن همراه شرکت سامسونگ می­گوید این گفته صحیح نیست. وی به مجله ی وال استریت ژورنال گفت سالهاست که شرکت روی این ویژگی فعالیت نموده و عملکرد برنامه AR Emoji گوشی Galaxy S9 با گوشی آیفون کاملا متفاوت خواهد بود.

وی بدون اینکه نامی از شرکت اپل ببرد افزود: ((این رویکرد با رویکرد من کاملا متفاوت است. من فقط و فقط براساس نقشه ی مسیر خود کار می کنم)). وی همچینن گفت که شخصا از سال 2001 روی گوشی های flip به بررسی انیمیشن­های سه بعدی پرداخته است.

توضیح وی با عقل سلیم جور است، چراکه برای شرکت هایی همچون سامسونگ چندان هم دور از انتظار نیست که قبل از معرفی، سالهای سال روی یک پروژه ی داخلی کار کنند. بعلاوه، چندان محتمل نیست که سامسونگ توانسته باشد به طور کامل برنامه ی AR Emoji را در طول چند ماه پس از معرفی گوشی آیفون X در ماه نوامبر سال 2017 کدنویسی کرده باشد.

قابلیت AR Emoji روی گوشی Galaxy S9 هم اساسا با برنامه ی اپل متفاوت است چراکه یک آواتار دیجیتال از کاربر می سازد. Animoji به سادگی ایموجی کنونی را با حرکات صورت و صدای کاربر به اشکل انیمیشن در می آورد.

اینگونه هم نیست که اپل با برنامه ی Animoji خود کار خیلی جدید و خاصی انجام داده است. آواتارهای سه بعدی نزدیک به یک دهه است که روی کامپیوترهای شخصی، با استفاده از وب کم های Logitech در دسترس هستند، که این وب کم ها یک ویژگی آواتار افکت داشتند که همچنین کاراکترهای دیجیتال را با حرکات صورت و صدای کاربر متحرک می نمود. در نتیجه نمی توان سامسونگ را متهم به تقلید از شرکت اپل نمود.

دیدگاه کاربران

  1. من چندین بار به شرکتواپل ایمیل فرستادم که وضع مالیم تو کشورم زیر خط فقرم وهیچ ارگانی بهدحرف من گوش نمید …تو زندگیم ارزوهای زیادی داشتم ولی به هیچ کدومشون نرسیدم به کارخانه اپل ایمبل نوشتم وخواستم حداقل ۱این رویاما که داشتن ۱گوشی اپع بود را براورد کرد …ولی با تاصف چیزی های برام نوشتم که گفتنش سخته …من از شرکت سامسونگ ۱ درخواست ازشما دارم …من دارای همسری مهربان ودختری خوش قلب وزیباررو گ.تنها ارزویم اینه دوست داشتم پیشرفته ترین گوشی تونا داشته باشم هرچند میدونم که برای شما پول با ارزش تر از ادماست

دیدگاه شما