بررسی ویدئویی تخصصی دوربین سامسونگ S9 – دیافراگم و دوربین دوگانه

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 532 بازدید

یکی از بارزه های گوشی Galaxy S9 و S9 Plus دوربین با دیافراگم متغیر می باشد. خب، اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، دوربین قادر است بین دو دیافراگم ثابت حرکت نماید، بسته به اینکه صحنه تا چه حد روشن یا تاریک باشد، که درواقع به همین دلیل است که سامسونگ آن را دیافراگم دوگانه نامیده است. Galaxy S9 همچنین بزرگترین و پهن ترین دیافراگم را دارد – f/1.5 – که تا بحال روی گوشی های موبایل قرار گرفته است. مقدار کمتر نشان از دیافراگم بزرگتر است، که یعنی محفظه ای که از این محفظه نور به دوربین وارد می شود گشادتر است. در نتیجه، در مقایسه با دوربین های f/1.7 مشاهده شده روی گوشی های رده برتر سامسونگ تا به امروز، Galaxy S9 می تواند عکس های روشن تری در موقعیت هایی که نور کم است بگیرد.

سیستم دیافراگم دوگانه امکان گرفتن عکس های بسیار عالی را در صحنه های روشن و تاریک فراهم می آورد.

دیافراگم گشادتر همچنین به عمق کمتر میدان می انجامد که دوربین را قادر می سازد پیش زمینه ی عکس را تا درجه بالاتری نسبت به دیافراگم باریکتر محو نماید. اگرچه، زمانیکه صحنه خیلی روشن باشد، دیافراگم گشادتر می­ تواند زیان آور باشد، و از آنجا که دوربین Galaxy S9 ممکن است به پهنای f/1.5باشد، سیستم دیافراگم دوگانه ضرورت می یابد. بدین خاطر است که گوشی های Galaxy S9 و S9 Plus می توانند در زمان ضرورت به دیافراگم باریکتر f/2.4 تغییر پیدا کنند، که به عکس های شفاف تر می انجامند که اگر دیافراگم روی f/1.5 ثابت بود تا این حد نور نمی گرفتند.

از آنجا که دوربین Galaxy S9 دیافراگمی با قابلیت تنظیم فیزیکی دارد، فرد می تواند مشاهده کند چگونه محفظه ی لنز در زمان تغییر دیافراگم بین f/1.5 و f/2.4 گشادتر یا باریکتر می شود. چندین درخواست مبنی بر ارسال یک ویدیو داشتیم که این دیافراگم متغیر را نشان دهد، و از آنجا که بسیاری از شما احتمالا عملکرد آن را در ویدیوهایی از رسانه های دیگر هم اکنون مشاهده فرمودید،

ما یک ویدیو برای دوستانی که هنوز با این کاربرد آشنا نشدند آپلود نمودیم، همچنین در ادامه ویدوئویی از بررسی تخصصی دوربین دو گوشی S9 و S9 Plus همراه با زیرنویس فارسی قرار داده ایم و پیشنهاد میکنیم به هیچ وجه از دست ندهید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما