نکاتی برای تجربه بهتر در استفاده از گوشی‌های A8 2018 و A8+ 2018 بخش سوم

2 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 580 بازدید

اگر یکی از گوشی های میان رده ی جدید سامسونگ را خریداری نمودید یا تصمیم به انجام این کار دارید، چه دلیلش قابلیت سلفی آن باشد و یا اینکه به دنبال تجربه ی قابلیت های برتر بدون پرداخت هزینه‌ی بیشتر هستید. Galaxy A8 2018 و Galaxy A8+ 2018 انتخاب­های خوبی برای افرادی هستند که در یکی از این دو دسته قرار دارند.

این دو گوشی قابلیت‌های بسیاری دارند، از گرفتن سلفی‌های زیبا با پس زمینه تار گرفته تا تجربه‌ی وب گردی در سایت‌ها با صفحه نمایش Infinity 18:5:9، اما اگر به تازگی یکی از این گوشی ها را خریداری نمودید، یک سری اقداماتی که باید قبل از هر چیز انجام دهید در زیر آورده شدند.

دکمه های تغییر وضعیت سریع

شش دکمه ی تغییروضعیت سریع را در زمان کشیدن صفحه به پایین برای باز کردن قسمت اطلاعیه ها مشاهده می کنید، اما برخی از این دکمه ها همچون Wi-Fi یا حالت هواپیما، به شکل مداوم از سوی اکثر افراد مورد استفاده نمی باشند. اما به سادگی می توانید دکمه های تغییر وضعیت سریع را سفارشی نمایید تا گزینه هایی را ببینید که دوست دارید بیشتر استفاده کنید. برای انجام این مهم، بخش اطلاعیه ها را پایین بکشید، سپس با یک بار دیگر پایین کشیدن دست خود بخش دکمه های تغییر وضعیت سریع را بیاورید تا تمامی گزینه های موجود را ببینید. سپس، روی دکمه ی سه نقطه در قسمت بالا سمت راست بزنید و گزینه ی Button Order را انتخاب کنید. اکنون، دکمه های تغییر وضعیت سریع را فشار دهید و نگاه دارید و آنها را به مکان دلخواه خود ببرید، سپس روی گزینه ی Done در قسمت بالا سمت راست صفحه بزنید. شش دکمه ی تغییر وضعیت سریع اول را به صورت پیش­ فرض مشاهده می کنید، بنابراین می توانید دکمه های تغییر وضعیت مهم را (همچون دکمه ی چراغ قوه) در این مکان ها برای دسترسی سریعتر قرار دهید.

پاداش: همچنین می توانید اسلایدر روشنایی را در پنل اطلاعیه های ابتدایی دقیقا در زیر شش دکمه ی تغییر وضعیت سریع روشن کنید. جهت تغییر آن، دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی دکمه های تغییر وضعیت سریع را توسعه دهید، سپس روی گزینه ی down-pointing arrow در کنار اسلایدر روشنایی بزنید. در اینجا، گزینه ی show control on top را فعال نمایید تا همواره اسلایدر روشنایی را در قسمت اطلاعیه های اصلی مشاهده کنید.

فیلتر نور آبی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که گوشی هوشمند خود را تا زمانیکه از خستگی به خواب فرو می روید جلوی دید خود می گیرید، استفاده از فیلتر نور آبی روی صفحه ی نمایش توصیه می شود. نور آبی ساطع شده از صفحه های نمایش الکترونیکی باعث می شود ایجاد مواد شیمیایی لازم برای مغز که فرمان زمان خواب را صادر می کنند دچار مشکل گردد. گوشی های سامسونگ اکنون یک گزینه ی فیلتر نور آبی را در خود دارند و شما می توانید آن را تنظیم کنید که به شکل اتوماتیک در زمان خاصی از روز فعال گردد. همچنین می توان آن را به دلخواه خود با استفاده از دکمه ی تغییر وضعیت سریع فیلتر نور آبی در قسمت تغییر وضعیت سریع خاموش و روشن نمایید.

جهت نصب ان، به قسمت settings >>Display رفته و روی Blue light filter بزنید. در اینجا، گزینه ی Turn on as Scheduled را فعال نمایید و سپس امکان دسترسی مکانی را به فیلتر نورآبی بدهید. این کار باعث می شود گوشی به شکل اتوماتیک در زمان غروب خورشید فیلتر را روشن نموده و در زمان طلوع آن را خاموش نماید. همچنین می توانید یک برنامه ی دستی را براساس زمان خوابیدن و بیدار شدن خود تنظیم نمایید.

ویژگی: همچنین می توانید حالت نمایش را تغییر دهید تا رنگ ها روی صفحه ی نمایش طبیعی تر به نظر برسند، اگرچه این کار موحب از بین رفتن زیبایی صفحه نمایش AMOLED می گردد. جهت تغییر حالت نمایش، از گزینه ی screen mode در تنظیمات صفحه نمایش استفاده کنید. همچنین می توانید تن رنگ صفحه را در اینجا تغییر دهید، تا زمانیکه در حالت پیش فرض Adaptive display باشید. گزینه ی Warm برای سفیدهای مایل به قرمز بوده و گزینه ی cool برای سفیدهای مایل به آبی است. انتخاب کنید یا همه چیز را به شکل طبیعی خود نگاه دارید.

 

سفارشی سازی Always On Display

صفحه ی نمایش Always On (AOD) یک ویژگی بسیار کاربردی جهت نمایش زمان و اطلاعیه ها روی گوشی می باشد بدون اینکه نیازی به روشن کردن صفحه داشته باشید، و می توانید آن را مطابق با نیازهای خود سفارشی سازی نمایید. یکی از ویژ گی های مهم AOD گزینه ی نمایش دکمه ی هوم و دوبار زدن روی آن جهت روشن کردن صفحه می باشد. همچنین می توانید تصمیم بگیرید تنها دکمه ی هوم را ببینید، یا ساعت و اطلاعات دیگر را نیز مشاهده کنید. AOD را می توان تنظیم نمود تا به جای اینکه همواره قابل مشاهده باشد، تنها در زمان خاصی فعال شود و از بین انواع شکل های ساعت یکی را انتخاب کنید.

جهت سفارشی کردن AOD، تنظیمات گوشی را باز کنید، به قسمت Lock screen and security بروید. تنظیمات لازم را در اینجا تغییر دهید تا AOD را بنا به خواست خود اصلاح نمایید. به خاطر داشته باشید همواره می توانید AOD را به طور کامل فعال نمایید تا عمر باتری را بیشتر کرده و یا آن را با استفاده از دکمه ی تغییر وضعیت سریع در قسمت اطلاعیه ها قرار دهید.

انصراف از بخش اطلاعات بازاریابی

یکی از بخش هایی که اکثر کاربران در طول مراحل اولیه ی نصب از دست می دهند و در قسمت اطلاعات بازاریابی گوشی سامسونگ ثبت نام می کنند، که ممکن است شامل هرچیزی از پاپ آپ های مربوط به 100 گیگابایت حافظه ی رایگان OneDrive مایکروسافت تا تبلیغاتی در فروشگاه موضوعی هم به شکل اطلاعیه و پیام های SMS شود. جهت انصراف، قسمت تنظیمات گوشی را باز کنید، به بخش General Management بروید، سپس روی گزینه ی Marketing Information بزنید، روی صفحه ای که نمایش داده می شود، تیک موجود روی گزینه ی I agree to receive marketing information را بردارید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما