نکاتی برای تجربه بهتر در استفاده از گوشی‌های A8 2018 و A8+ 2018 بخش دوم

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 476 بازدید

اگر یکی از گوشی های میان رده ی جدید سامسونگ را خریداری نمودید یا تصمیم به انجام این کار دارید، چه دلیلش قابلیت سلفی آن باشد و یا اینکه به دنبال تجربه ی قابلیت های برتر بدون پرداخت هزینه‌ی بیشتر هستید. Galaxy A8 2018 و Galaxy A8+ 2018 انتخاب­های خوبی برای افرادی هستند که در یکی از این دو دسته قرار دارند.

این دو گوشی قابلیت‌های بسیاری دارند، از گرفتن سلفی‌های زیبا با پس زمینه تار گرفته تا تجربه‌ی وب گردی در سایت‌ها با صفحه نمایش Infinity 18:5:9، اما اگر به تازگی یکی از این گوشی ها را خریداری نمودید، یک سری اقداماتی که باید قبل از هر چیز انجام دهید در زیر آورده شدند.

Bixby Home را نصب کنید آن را نادیده بگیرید

گوشی های A8 و A8 Plus در خود گزینه ی Bixby Home دارند، که یک نوع پیاده سازی پایه از Bixby  می باشد که نیازمند یک دکمه ی سخت افزاری اختصاصی نیست. Bixby Home یک مقصد تک مرحله ای می باشد که در آن پیشنهاداتی براساس الگوهای مصرف خود دریافت می کنید. زیاد به فیس بوک سر می زنید؟ در اینجا اطلاعیه های فیس بوک خود را دریافت خواهید کرد. اگر گوشی متوجه شود شما در زمان مشخصی دیگر از آن استفاده نمی کنید، به شما پیشنهاد می دهد یادآوری برای خود تنظیم کنید که به شما بگوید اکنون زمان خوابیدن است. اطلاعاتی همچون برنامه های آینده و اب و هوای هر روز نیز در Bixby Home علاوه بر مواردی همچون اطلاعیه های یوتیوب و موزیک نمایش داده می شوند.

اگر قصد استفاده از Bixby Home را ندارید، تنها کاری که باید بکنید این است که هرگز روی صفحه ی اصلی دست خود را به سمت راست نکشید. اگر می خواهید ببنید در چه رابطه است، می توانید با کشیدن دست به سمت راست روی صفحه ی اول بدان دسترسی پیدا کنید. اولین باری که این کار را انجام دهید، باید با اکانت سامسونگ خود وارد شده و یک سری قوانین و پیشنهادات را بپذیرید. سپس Bixby Home سعی خواهد داشت پیشنهادات و داده های دیگری را در حالیکه شما از گوشی استفاده  می کنید در کنار یکدیگر قرار خواهد داد. چند روز طول می کشد که این نرم افزار واقعا مفید باشد، اما گاهی اوقات حتما به Bixby Home سر بزنید.

دکمه دوربین متحرک را فعال نمایید (و سلفی بگیرید)

دکمه دوربین متحرک در گوشی های سری Galaxy A در سال 2017 معرفی گردید. این ویژگی شما را قادر می سازد درون نرم افزار دوربین دکمه ی شاتر دیگری داشته باشید، دکمه ای که روی صفحه متحرک خواهد بود و شما به راحتی می توانید بدون تلاش برای فشردن دکمه های صدا یا دکمه ی شاتر پیش فرض، که گاهی دسترسی به آن کار مشکلی خواهد بود از خود عکس بگیرید. جهت فعال ساخ دکمه ی متحرک، نرم افزار دوربین را باز کنید، روی دکمه ی تنظیمات بزنید (آیکون دنده در قسمت بالا سمت راست صفحه)، سپس رو به پایین حرکت کنید تا گزینه ی دکمه ی دوربین متحرک (Floating Camera button) را بیابید. زمانیکه ان را فعالسازی نمایید، دکمه ی شاتر دوم را درون نرم افزار دوربین خواهید دید، و تنها می توانید با کشیدن آن، آن را  به هرکجا که دوست دارید انتقال دهید.

نکته: اگر هم اکنون در نرم افزار دوربین هستید و هنوز یک سلفی Live Focus نگرفتید، می توانید اکنون این کار را انجام دهید. در نرم افزار دوربین انگشت خود را به بالا بکشید تا آن را به دوربین جلو تغییر دهید (اگر هم اکنون در دوربین جلو هستید نیازی به این کار نیست)، روی دکمه Live Focus بزنید، گوشی را در مقابل خود قرار دهید، اجازه دهید تا روی صفحه Live Focus Ready نمایش داده شود، سپس روی دکمه ی شاتر بزنید.

طرح کلید جهت یابی روی صفحه را سفارشی سازی نمایید

اگر شما از یک گوشی به جز گوشی های سامسونگ که دکمه های مجازی روی صفحه ی back، home و چندوظیفه ای/برنامه های اخیر اندروید را در خود دارند قرار است به استفاده از گوشی سامسونگ روی آورید، ممکن است با چیدمان سامسونگ چندان راحت نباشید، که کلید back در سمت راست کلید home قرار دارد. ترجیح ما بر این است، چراکه دکمه ی back برای گزینه های بیشتری نسبت به دکمه ی برنامه های اخیر به کار می رود و در چیدمان پیش فرض سامسونگ دسترسی بدان ساده تر است، اما این بدین معنا نیست که شما هم باید با این امر موافق باشید. اگر چیدمان اندروید ذخیره را می خواهید، می توانید همه چیز را در قسمت settings>>Display>>Navigation Bar>>Buttons layout تغییر دهید.

نکته: اگر دوست ندارید نوار کلیدیابی را همواره روی صفحه ببینید (جهت افزایش وضعیت صفحه موجود برای برنامه ها کارآمد است)، می توانید یک آیکون دایره ای کوچک را در کنار دکمه های جهت یابی فعال نمایید. اگر دو بار روی این آیکون بزنید، نوار جهت یابی ناپدید خواهد شد مگر اینکه از پایین صفحه مجددا دست خود را به بالا بکشید و آن را فراخوانی نمایید. اگر باز هم دوبار روی آن بزنید، نوار جهت یابی گاهی اوقات نمایش داده خواهد شد. این آیکون را می توان از طریق جابجایی دکمه ی show and hide فعالسازی نمود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما