بکار گیری بیشتر قابلیت Live Focus دوربین های سلفی در محصولات میان‌رده سامسونگ

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 561 بازدید

قبل از حالت Live Focus حالت Focus انتخابی را داشتیم. Focus انتخابی نامی است که سامسونگ برای یک حالت دوربین انتخاب نموده که در این حالت قادر خواهید بود با استفاده از یک دوربین عکسهای پرتره بگیرید – عکسهایی که همه چیز را در اطراف موضوع اصلی مورد توجه محو می نمایند. همچنین کاربران قادر خواهند بود ناحیه تمرکز را پس از اینکه عکس گرفته شد تغییر دهند. Focus انتخابی برای اولین بار با گوشی Galaxy S5 عرضه گردید و از آن زمان به بعد روی تمامی گوشی های برتر سامسونگ عرضه شده است، درحالیکه گوشیهای برتر چند سال اخیر قابلیت focus انتخابی را هم روی دوربین جلو و هم دوربین عقب داشتند. درحالیکه این قابلیت هنوز راه خود را به گوشی های میان رده و مقرون به صرفه­ ی اقتصادی باز نکرده، در ماه گذشته سامسونگ یک حالت پرتره ی پایه برای سلفی روی گوشی های غیر برتر خود پیاده سازی نموده.

Focus سلفی برای توده ای از اجسام به شکل focus انتخابی عمل می کند

اولین گوشی ها، تکرارهای سال 2017 گوشی­های سری Galaxy A بودند، که برای دوربین جلو  در زمان عرضه ی گوشی های Galaxy A8 2018 و  Galaxy A8+ 2018 به بازار، با ویژگی focus سلفی به روزرسانی شدند. بی شک این امر به کاربران گوشی های مدل 2017 نشان می دهد نه تنها باید برای تجربه ی واقعی سلفی از طریق دوربین دوگانه جلو گوشی خود را به A8 و A8 Plus به رزورسانی نمایند، بلکه نشان می دهد گوشی جدید می تواند سلفی هایی با پس زمینه تار بگیرد. اما به نظر می رسد سامسونگ قصد توقف در سری A را نداشته و سعی دارد focus سلفی را به یکی از ویژگی های گوشی های مقرون به صرفه ی اقتصادی تبدیل نماید.

گوشی Galaxy on7 Prime که اخیرا در هندوستان روانه بازار شد هم در خود برای دوربین جلوی 13 مگاپیکسلی اش قابلیت focus سلفی را دارد، و به نظر می رسد این ویژگی به یکی از استانداردهای نرم افزاری سامسونگ برای گوشی های غیر برتر آن تبدیل خواهد شد. focus سلفی به خوبی focus انتخابی نبوده و همچنین به شما امکان تغییر حوزه ی تمرکز را پس از گرفتن عکس نمی دهد. اگرچه ممکن است این امر عمدی بوده باشد چراکه Exynos SoC های میان رده و اقتصادی سامسونگ قدرت چندان زیادی ندارند. گوشی Galaxy on7 Prime مطمئنا سعی دارد تا حد امکان با بالاترین سرعت عکس های focus سلفی بگیرد که نهایتا به لرزش قابل توجه دوربین می انجامد مگر اینکه شما دستتان را به اندازه­ ی پایه ی دوربین ثابت نگاه دارید.

در زیر یک نمونه از focus سلفی را روی گوشی Galaxy on7 Prime مشاهده می کنید:

نکته ی ناامیدکننده این است که برای دوربین عقب روی گوشی های میان رده Galaxy هنوز این ویژگی ارائه نشده است. این امر هم احتمالا عمدی می­باشد چراکه سلفی ها امروزه دلیل اصلی فروش گوشی هستند و می توان گفت دوربین جلوی گوشی های ارزان قیمت سامسونگ غالبا نسبت به دوربین عقب بهتر هستند. اما همه چیز ممکن است در آینده متفاوت باشد، و اکنون خوب است غول کره­ای را ببینیم که به مشتریانی که یکی از گوشی های هوشمند Galaxy اصلی آن را با تک دوربین جلو و دوربین های عقب خریداری نمودند فکر می کند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما