آیا سامسونگ قصد دارد سری Galaxy J را هم بازسازی نماید؟

2 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 606 بازدید

شرکت سامسونگ سری Galaxy A را اخیرا بازسازی نمود و گوشی­‌های Galaxy A8 2018 و Galaxy A8+ 2018 به قطع بسیار عالی هستند. این گوشی ها اولین گوشی های هوشمند میان رده با کیفیت عالی و Infinity Display، پشتیبانی از Gear VR از شرکت سامسونگ هستند و همچنین اولین گوشی هایی می باشند که دوربین جلوی دوگانه دارند.

آیا سامسونگ سعی دارد سری Galaxy J را هم بازسازی نموده و مجددا روانه بازار کند؟ می­ توان گفت اکنون زمان آن است که این سری مجددا بازسازی شده و روانه بازار گردد، اگرچه یک سری جزئیات ارائه شدند که نشان می­ دهند، شانس وقوع این اتفاق اکنون چندان به نظر زیاد نیست.

ایا این گوشی همان Galaxy J8 2018 است؟

یک دستگاه به شماره SM-J720F روی GFXBench در فهرست­ های مختلف مشاهده شده است. تنها انواع آمریکایی Galaxy J7 شماره مدل SM-J727 دارند. سامسونگ از این شماره مدل برای انواع Galaxy J7 که در سال 2016 و 2017 در سرتاسر جهان روانه بازار شدند استفاده نموده است، که این مدل ها به ترتیب شماره های SM-J710F و SM-J730F داشتند.

از آنجا که شماره مدل در این فهرست ها SM-J720F می­باشد، مشهود است که این گوشی تنها یک مدل آمریکایی نمی­باشد. سامسونگ یک مدل را پشت سر گذاشته است تا حداقل به شکل نظری از این شماره مدل برای گوشی های Galaxy J نسل بعد استفاده نماید.

احتمالا این گوشی را Galaxy J8 2018 بازسازی شده بماند تا نام گذاری را هم با پیشنهادات میان رده خوب خود همراستا نمایند.

فهرست محک نشان می­دهد این گوشی دارای صفحه نمایش HD 5.5 اینچی با رزولوشن 1280 x 720 پیکسل بوده و از پردازشگر جدید سامسونگ Exynos 7885 با RAM 4GB و حافظه­ی 32GB پشتیبانی می­ نماید، این دقیقا همان چیپی است که در Galaxy A8 2018 و Galaxy A8+ 2018 استفاده شده است

اکنون در اینجا ترکیبی وجود دارد که به خصوص با نگاهی به Galaxy J7 Pro چندان با عقل جور در نمی آید. سامسونگ روی گوشی جدید خود پردازشگر را بهبود نمی دهد درحالیکه رزولوشن کاهش یابد و از انجا که گوشی J7 Pro صفحه نمایش Full HD دارد، این ترکیب بسیار غلط به نظر می­رسد.

اصلا برای سامسونگ معنا ندارد که از پردازشگر Exynos 7885 روی دستگاهی با صفحه نمایش HD استفاده کند. اکنون توضیح دادیم چگونه Exynos 7885 SoC بدون شک بهترین ویژگی Galaxy A8 2018 می باشد چراکه تا حد زیادی عملکرد آن را بهبود داده است. پتانسیل این چیپ قطعا روی این دستگاه به هدر خواهد رفت.

این فهرست همچنین به دوربین عقب 12 مگاپیکسل و دوربین جلوی 8 مگاپیکسل اشاره دارد، درحالیکه گوشی ها در این سری دوربین های جلوی 13 مگاپیکسل داشتند، دوربین 8 مگاپیکسل در صورتی معقول است که گوشی دوربین دوگانه داشته باشد. گوشی Galaxy A8 2018 این ویژگی را داشته و Exynos 7885 نیز به قطع ان را ممکن می سازد.

اگرچه این تمام ماجرا نیست. این فهرست اشاره دارد که دستگاه از اندروید نسخه Oreo ((نسخه اندروید سامسونگ ss بهره می برد)). هرگز چنین نرم افزاری روی گوشی های سامسونگ نبوده بنابراین یا این ویژگی مخصوص خرده فروشان بوده و یا GFXBench درست متوجه نشده. اگرچه می­توان تایید کرد که ما بهبود سخت افزاری برای دستگاه مدل SM-J720F روبرو هستیم بنابراین احتمالا چیزی بیش از آنچه که می­بینیم در واقع وجود دارد.

جریان این فهرست نویسی چیست؟ خب اول از همه، گزارشات ساده مبتنی بر این فهرست نویسی ها را که اطلاعاتی در باب گوشی سری Galaxy J نسل بعد ارائه می کنند باور نکنید. چندین احتمال وجود دارند که باید جدای از این واقعیت که جزئیات در فهرست های محکی بدین صورت به راحتی ممکن است قلابی باشند، در نظر بگیرید.

آنچه در اینجا می بینیم یا ازمایش زودتر از موعد دستگاه می باشد که در فهرست های بیشتری در آینده با مشخصات بهتر خواهیم دید یا نمونه ی اولیه ای برای گوشی های سری Galaxy J نسل بعد می باشد اما شماره مدل روی فهرست اشتباه آورده شده است.

ما به طور کامل احتمال ساخت یک گوشی جدید را رد نمی­کنیم چراکه توسعه­ی سخت افزاری را مشاهده نمودیم که نشان می دهد سامسونگ به قطع در حال کار روی دستگاهی می باشد. اگرچه، به نظر چندان محتمل نمی رسد که این دستگاه یک بازسازی و ارائه کامل از سری Galaxy J باشد، اگرچه به نظر ما این اتفاق باید هم اکنون رخ دهد.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما