قابلیت HDR Real-Time در گوشی‌های میان‌رده سامسونگ A8 2018

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 535 بازدید

به نظر می رسد پشتیبانی از Gear VR یا Infinity Display تنها ویژگی هایی نیستند که از گوشی های برتر سامسونگ به خط سری Galaxy A راه پیدا کردند. بنا به گفته های سایت گلکسی‌کلاب Galaxy A8 2018 و Galaxy A8+ 2018 با عملکرد HDR بی درنگ برای دوربین های اصلی و سلفی جلو همراه هستند. HDR بی درنگ (HDR Real-Time) مدت هاست که منحصرا در میان گوشی های هوشمند برتر سامسونگ وجود دارد اما به نظر می رسد، قدرت بیشتر در جدیدترین گوشی های سری A سامسونگ باعث شده شرکت قادر به شکستن این انحصار شود.

HDR Real-Time به گوشی های متوسط سامسونگ نیز راه پیدا کرد

HDR بی درنگ یکی از ویژگی های دوربین است که چند سال پیش با گوشی Galaxy S5 از سوی سامسونگ معرفی گردید. همانطور که از نامش پیداست، این ویژگی به صورت هوشمند شناسایی می­ کند آیا یک صحنه یا شی باید با HDR گرفته شود یا خیر و امکان ذخیره آنی تصاویر HDR را فراهم آورده و نیاز به چند ثانیه صبر کردن برای ذخیره شدن عکس HDR ندارد. از زمانیکه S5 روانه بازار شد، پردازشگرهای گوشی های هوشمند راه زیادی را طی نمودند، و به نظر می رسد چیپ ست Exynos 7885 در گوشی A8 قابلیت لازم را جهت پردازش تصاویر HDR با سرعت برابر با تصاویر معمولی دارد.

به واقع، سامسونگ آنقدر درباره این ویژگی مطمئن است که گزینه HDR بی درنگ را در تنظیمات دوربین مخفنی نموده و آن را به صورت اتوماتیک در حالت پیش فرض قرار داده است. می توانید با باز کردن نرم افزار دوربین، زدن روی آیکون دنده در قسمت بالا سمت راست به تنظیمات دوربین وارد شوید، و گزینه HDR را در زیر تب های دوربین جلو و عقب مشاهده کنید. می توان بین حالات خاموش، روشن یا اتوماتیک یکی را انتخاب کرد، اما دلیلی برای انتخاب گزینه های دیگر به جز حالت اتوماتیک نسیت مگر اینکه عمدا بخواهید یک عکس غیر HDR را در مقابل منبع نور بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما