[بررسی تخصصی] سامسونگ A8 2018 بخش اول

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 754 بازدید

سعی داریم خیلی بزرگش نکنیم، اما نمی توانیم ساده از آن بگذریم – سامسونگ محل مناسب را برای حسگر اثرانگشت در پشت گوشی پیدا کرده است. جایگذاری این حسگر در بالا و نه در وسط گوشی های Galaxy S8 و Note 8 امسال در سرتاسر جهان مورد انتقاد قرار گرفت و خوشحالیم که سامسونگ سال خود را با A8 2018 در مسیر صحیحی آغاز نموده است. احتمالا S9 هم از همین رویه پیروی خواهد کرد.

تجربه اول ما این است که حسگر اثرانگشت بسیار سریع کار می کند و فرآیند راه­ اندازی زمان بر و تعداد بیشتر گزینه ها تضمین می کند شما در زوایای بسیار بد و با اکثر بخش های انگشت خود قادر به قفل کردن گوشی خواهد بود.

در هر حال ما در اینجا کمی سردرگم شدیم. Galaxy A8 2018 بی تردید یکی از گوشی های سامسونگ است، بدنه­ ی شیشه­ ای و قاب آلومینیومی، آن را در رده­ ی گوشی­ های مرغوب شرکت قرار داده است. امسال، سری A، همچون گوشی های رده برتر سامسونگ، نمایش با ابعاد 18:5:9 را دارند. فقط در این گوشی به جای رزولوشن 1440p در S8، رزولوشن 1080p وجود دارد.

از بین این دو گوشی جدید، گوشی کوچکتر Galaxy A8 2018، صفحه مورب 5.6 اینچی دارد. این ابعاد 0.2 اینچ کوچکتر از S8 می باشند، درحالیکه A8+ 2018 با صفحه 6 اینچی خود دقیقا بین S8 و S8+ قرار می گیرد. تقسیم بندی هم به بهترین شکل انجام گرفته است.

آنچه بیان شد اندازه صفحه نمایش بود، اما از لحاظ ابعاد فیزیکی، A8 2018 درواقع بزرگتر از S8 می باشد. این گوشی کسری از میلیمتر بلندتر است، اما 2.5 میلیمتر پهن تر بوده و کمی ضخیم تر است – کاملا واضح است کدام گوشی براق تر است.

به واقع، A8 تا حدی گوشی بددستی به نظر می رسد – و همچنین سنگین. نمی خواهم بگویم این چیز بدی است، فقط اینکه اگر به دنبال خرید گوشی A8 هستید چراکه فکر می کنید از گوشی S8 بهتر در جیب جای می گیرد، باید کمی بیشتر سبک سنگین کنید. اعداد به خوبی از این ادعای ما پشتیبانی می کنند – وزن 172 گرمی گوشی A8، هفده گرم بیشتر از S8 می باشد، درحالیکه A8+ در محدوده گوشی Note8 قرار دارد. S8 همچنان انتخاب برتر از نظر قابلیت حمل و قرار دادن در جیب در بین سری گوشیهای برتر سامسونگ می باشد.

گوشه های صفحه نمایش A8 2018 جهت همراه شدن با مد روز جهان به زیبایی گرد شده است- اگر از مزایای بالقوه دوام در آن صرفنظر کنیم، فقط گوشی بسیار زیبا و شبیه به آینده به نظر می رسد. صفحه نمایش آن یک پنل AMOLED سوپر درون محفظه ای می باشد و همچون همیشه فوق العاده است، حداقل این چیزی است که با نگاه به آن بدون انجام هرگونه آزمایش می بینیم. حالات معمول همگی در قسمت تنظیمات در دسترس هستند که شما را قادر می سازند خروجی را براساس سلیقه ی خود تنظیم کنید.

جلوی گوشی به اندازه S8 مینیمالیستی نیست، چراکه ابعاد فیزیکی آن بزرگتر می باشند. زمانیکه نوبت به نسبت ها می رسد، A8 همچون یک پیکسل 2 XL در مقیاس کوچک می باشد – نسبت به S8 کمی چانه و پیشانی وجود دارد، و طرفین آن هم ضخیم تر هستند.

متاسفانه هیچ ناحیه حساس به فشاری در زیر دکمه هوم قرار ندارد، آنطور که روی S8/Note8 موجود بود، که شما را قادر می سازد صرفنظر از آنچه که روی صفحه نمایش داده می شود، میانبری به صفحه اصلی داشته باشید. آیا به تقسیم ­بندی اشاره کردیم؟

لبه بالایی گوشی پر از امکانات مختلف است بنابراین سامسونگ تنها تا این حد توانسته گوشی را کوچک کند. در قسمت سمت راست بالا دو دوربین قرار دارند – یکی 16 مگاپیکسل و دیگری 8 مگاپیکسل. در سمت چپ پنجره حسگرهای نور مجاورت/محیط قرار دارد، و کمی بیشتر به سمت چپ می توانید یک LED آگاهسازی مشاهده کنید – چراکه قابلیت Always On Display نمی تواند جایگزین آن شود.

سامسونگ سال گذشته گوشی های خود را دربرابر آب و هوا آب بندی کرد و خوشحالیم همینجا اعلام کنیم رتبه­ بندی IP68 روی مدلهای 2018 نیز وجود دارد. ویژگی دیگری که تمایل داریم ببینیم به شکل گسترده تر پذیرفته شده است، اسلات میکرو SD اختصاصی می باشد. در عوض، برخی از سازندگان تمامی حافظه خارجی را با هم حذف نمودند. اما سامسونگ این کار را در سری A انجام نداده است – حتی روی نسخه دو سیم کارت A8 2018، مجبور نیستید افزایش حافظه را به خاطر سیمکارت دوم قربانی نمایید.

بلندگوی A8 2018 در سمت راست، بالای دکمه پاور قرار دارد. زمانیکه سامسونگ آن را در سری A سال گذشته معرفی نمود به نظر بسیار عجیب می رسید، اما پس از اینکه مشاهده کردیم برای سری J سال 2017 هم همین انتخاب خواهد بود آن را پذیرفتیم. روی گوشی A8 2018 هم دقیقا در همین نقطه قرار دارد، که ما را به مشکلات همیشگی بلندگوهای استریو یا حداقل غیابشان در گوشی های هوشمند سامسونگ باز می گرداند. خب، A8 هم این ویژگی را ندارد. شاید S9 در خود این ویژگی را داشته باشد.

منبع

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما