ویژگی های جدید اندروید 8.0 Oreo بخش 8: کنترل دسترسی برنامه های پس زمینه

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 581 بازدید

برنامه­ ی اندروید 8.0 Oreo جدید بتا برای گوشی­ های Galaxy S8 و Galaxy S8 Plsu به طور رسمی آغاز شده، و ما سعی داریم هر آنچه که در آخرین نسخه­ ی اندروید از زمان به بازار آمدن بتا تغییر کرده است را برایتان بگوییم.

در این صفحه میتوانید از اخبار انتشار بروزسانی های اندروید 8 برای گوشی های سامسونگ مطلع شوید.

اگر شانس با شما یار بوده و در یکی از کشورهایی زندگی می کنید که نسخه­ ی بتا موجود است، احتمالا هم­ اکنون به نسخه­ ی بتا دسترسی پیدا کرده­ اید.

برای سایر افراد، سری مقالات ما با نام ویژگی­ های جدید اندروید 8.0 Oreo می­توانند شما را در این زمینه که چه ویژگی­ های جدیدی اضافه شدند و چه قابلیت هایی دچار تغییر شدند به روز نگاه دارند.

همچنین ببینید:

برای دنبال کردن سری این مقالات لطفا برچسب ویژگی های اندروید 8 را دنبال کنید

روش مدیریت دسترسی در اندورید 6.0 Marshmallow دچار تغییرات اساسی گردید، که درآن سیستم عامل بالاخره به کاربران اجازه کنترل دسترسی به یک برنامه را به شکل اجازه با اجازه داد، همچون ios که مدت هاست چنین عملکردی دارد. برخی از وبسایت ها درباره ی Galaxy S8 نوشتند که ویژگی کنترل دسترسی برنامه را از Galaxy Note 8 با آخرین به روزرسانی Oreo بتا دریافت کرده است، و ما هم فکر کردیم با تبدیل این ویژگی به بخشی از سری مقالات ویژگی های جدید اندروید Oreo 8.0 این موضوع جالب را مطرح کنیم.

بخش 8ام: کنترل های دسترسی برای برنامه های پس زمینه

با استفاده از ویژگی کنترل دسترسی، سامسونگ کاربر را قادر می سازد بداند دقیقا یک نرم افزار زمانیکه در حال اجرا در پس از زمینه است تا چه حد به اطلاعات ما دسترسی دارد. اگر شما هم اکنون به نرم افزارها با چند مجوز دسترسی اطمینان دارید، این ویژگی چندان برایتان مفید نخواهد بود، اما هدف اصلی این ویژکی این است که شما را قادر می سازد بدانید زمانیکه یک برنامه فعال نیست، آیا به اطلاعات شما دسترسی دارد یا خیر. می توانید اینکه کدام برنامه ها کنترل شوند را اصلاح نموده، و همچنین انتخاب کنید چه دسترسی هایی در هر برنامه کنترل شوند. اصلاح دسترسی به برنامه ها همچنان یک ویژگی مجزا می ماند، که از بخش Apps در قسمت تنظیمات گوشی قابل دسترسی است.

جهت ورود به کنترل دسترسی روی گوشی Galaxy S8 با سیستم عامل Oreo بتا (یا Galaxy Note 8)، قسمت تنظیمات گوشی را باز کنید، به قسمت Lock Screen و Security بروید، صفحه را به پایین ببرید تا نرم افزار موردنظر را پیدا کرده و روی گزینه App Permission monitor بزنید. با استفاده از ضامن موجود در بالای صفحه نمایش میزان دسترسی برنامه را کنترل کنید. در حالت پیش­فرض، تمامی نرم افزارهایی که اجازه دسترسی پیدا کردند کنترل می­شوند، اما شما می­ توانید کنترل کنید کدام برنامه ها و چه میزان دسترسی در یک برنامه کنترل شوند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما