دکمه هوم در گوشی‌های A8 2018 و A8+ 2018 به فشار حساس نیست

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 659 بازدید

زمانیکه سامسونگ در گوشی Galaxy S8 میلیون­ ها کاربر خود را با تعویض دکمه هوم همیشگی با یک دکمه روی صفحه از دست داد، شرکت سعی نمود این گذار را از طریق حساس نمودن ناحیه­ ی اطراف کلید هوم نرم ­افزار به فشار آسان­تر نماید. نتیجه؟ کلید هوم مجازی روی Galaxy S8 و Galaxy Note 8 تا حد زیادی به یک دکمه واقعی شباهت دارد. می توانید میزان حساسیت آن را به فشار تنظیم نمایید، گزینه ای وجود دارد که امکان باز کردن قفل گوشی را با فشردن شدید دکمه هوم روی نرم افزار فراهم می آورد و همچنین در تمامی زمان ها فعال می گردد.

اما به نظر نمی رسد سامسونگ این عملکرد را در Galaxy A8 2018 یا Galaxy A8+ 2018 داشته باشد، که کلیدهای هدایت روی صفحه را به صف میان رده ی شرکت می آورد (و مجموعه ای از ویژگی های دیگر). درست است. کلید هوم روی Galaxy A8 و Galaxy A8 Plus به فشار حساس نیست، که می­توان با نگاهی به راهنمای کاربر این دستگاهها متوجه شد. هیچ اشاره ای به گزینه ی فشردن محکم دکمه ی هوم در هیچ جای راهنما نشده است، و تنها راه استفاده از دکمه هوم برای روشن کردن دستگاه از طریق دو بار زدن روی صفحه است، زمانیکه قابلیت Always On Display فعال باشد.

اگر شما تمایل دارید AOD (Always on Display) را غیرفعال نگاه دارید، این بدین معناست که باید از دکمه ی پاور جهت روشن کردن دستگاه از حالت خواب استفاده کنید. همچنین می توانید از حسگر اثرانگشت در پشت دستگاه جهت باز کردن مستقیم و رفتن به صفحه هوم استفاده نمایید، اما اگر AOD (Always on Display) را خاموش کردید و گوشی به سمت بالا روی سطحی قرار گرفته باشد، دکمه پاور تنها گزینه شما خواهد بود. این راه حل چندان ایده آل نیست. و می توان گفت A8 و A8 Plus همچون هر دستگاه اندروید دیگر با دکمه های هدایت روی صفحه و حسگرهای اثرانگشت رو به عقب کار خواهند کرد.

تصاویر منتشر شده از قاب های رسمی سری A8 2018:

بیشتر بخوانید:

قاب محافظ رسمی Galaxy A8 2018 در مستندات افشا شد به همراه تصاویر

 

چرا دکمه ی هوم روی گوشی های A8 و A8 Plus به فشار حساس نیست؟ خب، نمی توان گفت چرا. این امر ممکن است اقدامی جهت کاهش هزینه و یا تنها روشی برای جداسازی گوشی های رده اول از گوشی های میان رده باشد. اما این مورد به نظر حذف بسیار ناامیدکننده ای می رسد، زیرا بدین معناست که Infinity Display تمامی قابلیت­های مربوطه­ که روی Galaxy S8 و Galaxy Note 8 می بینیم را در خود نخواهد داشت.

برای مصرف کنندگان تغییر از هر یک از گوشی های موجود به هر یک از گوشی های خانواده A8، موجب کمی ناراحتی خواهد شد چراکه باید به نداشتن دکمه هوم فیزیکی عادت کنند. به نظرم خوب است که قابلیت Always On Display به صورت پیش فرض روشن است و روی گوشی های بزرگ میان رده ی کره ای به اندازه ی Galaxy S و گوشی های برتر Galaxy Note باتری مصرف نمی کند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما