qualcomm and snapdragon

پردازشگر مورد استفاده در Samsung S9 توسط کوالکوم فاش شد

1 سال پیش توسط Pegah Farhang.M / 415 بازدید

کوالکام از Snapdragon 845، جدیدترین پردازشگر موبایل باکیفیت خود در تاریخ 6 دسامبر در اجلاس سالیانه­ فناوری پرده­ برداری نمود. این چیپ که همچون نسخه­ های پیشین خود ردپای 10 نانومتری دارد،

احتمال می­ رود در کشورهای چین، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی روی گوشی­ های Galaxy S9 و Galaxy S9+ اجرا شود.

اگرچه این بدین معنا نیست که کوالکام هیچ پیشرفتی نداشته. Snapdragon 845 معماری کاملا جدیدی داشته، و ویژگی­ های نوینی را با خود به همراه دارد، که از جمله می ­توان به ضبط ویدیوی 4K HDR اشاره نمود. همچنین تمرکز فراوانی روی به روزرسانی پردازش Al و افزایش عملکرد و مصرف برق صورت گرفته است.

  • 4K HDR – 60 فریم در ثانیه
  • Full HD – 240 فریم در ثانیه
  • HD Slo-mo – 40 فریم در ثانیه

همچنین لازم به ذکر است Snapdragon 845 از جدیدترین LTE گیگابیت و مودم ­های Wi-Fi جهت اتصال اینترنتی بهره می­ برد. بعلاوه، Adreno 630 GPU جدید، 30 درصد گرافیک بهتر و 30 درصد بهره­ وری بیشتر قدرت را به همراه داشته و برطبق گفته­ ی The Verge می­ تواند برای کاربردهای AR و VR فضاها را به شکل آنی ترسیم نماید.

اگرچه به لطف یادگیری ماشینی، توانایی واحد در پیشنهاد یک افکت تار پس­ زمینه برای تصاویر، بدون حسگر دوربین ثانویه دارد – بنابراین به نظر می­ رسد که Galaxy S9 با پیکربندی تک حسگر به بازار آید، درحالیکه Galaxy S9+ باید تنظیمات دو حسگر داشته باشد.

Galaxy S9 در اروپا Exynos 9810 خواهد داشت

شایعاتی مبنی بر اینکه نسخه­ ی اروپایی Galaxy S9 در خود پردازشگر جدید سامسونگ با نام Exynos 9810 را خواهد داشت وجود دارند، که انتظار می­ رود با استفاده از فرآیند مشابه Snapdragon 845 ساخته شود چراکه شعبات تولیدی شرکت جهت ساخت چیپ برای کوالکام ماموریت یافته اند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما